„My jsme spustili další plošné testování na lokalitě ČSM-Sever a ČSM-Jih“: vzorky pro testy na koronavirus znovu odebírají horníkům a zaměstnancům těžební společnosti

Další plošné testování na lokalitě ČSM-Sever a ČSM-Jih potrvá až do středy. Na testy nejprve přicházejí zaměstnanci Dolu ČSM, kteří v prvním kole testů měli negativní výsledek nebo se z různých důvodů nedostavili k testování. Řekla to mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Zdroj: seznamzpravy.cz

„My jsme spustili další plošné testování na lokalitě ČSM-Sever a ČSM-Jih. S odběry nám pomáhá pět armádních týmů. Během dnešního dne bychom chtěli otestovat stovky zaměstnanců,“ uvedla mluvčí. Podle ní je nutné počítat s tím, že skupina zaměstnanců v těchto dnech čerpá letní dovolenou, a k testům se tak nedostane. Testování ale hygienici nařídili a podle mluvčí by se tak tito lidé k němu měli dostavit.

Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz

Krajští hygienici uvedli, že odebírané osoby budou na místě informovat o dalším postupu. Chtěli tak předejít problémům, které se vyskytly při minulých plošných odběrech. Zaměstnance vyzvali, aby po příchodu na odběrové stanoviště správně uvedli osobní data včetně mobilního telefonu. Případný pozitivní výsledek jim bude zaslán SMS zprávou. V tomto případě je nutné dodržovat domácí izolaci, která platí i pro všechny členy domácnosti, a vyčkat na kontakt od hygieniků. Hygienici už dříve uvedli, že celkově předpokládají, že bude otestováno asi 3000 lidí.

Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz

V Dole-ČSM Sever na Karvinsku evidují hygienici k sobotě 762 pozitivních osob, což je proti pátku nárůst o sedm, v Dole ČSM-Jih je 353 nakažených COVID-19, o pět více než v pátek.

Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz

Hygienici v pátek rozšířili protiepidemická opatření na celý Moravskoslezský kraj. Do té doby omezení platila právě jen na Karvinsku, kde je největší ohnisko nákazy v regionu, a také v okrese Frýdek-Místek. V kraji se tak znovu musí nosit roušky v hromadné dopravě a vnitřních prostorách. Omezení se týkají i návštěv v nemocnicích či domovech seniorů, provozu restaurací a barů, hromadných akcí.

Share