WHO zaznamenává rekordní počet případů Covid-19 za den

Podle údajů Světové zdravotnické organizace bylo na světě denně infikováno koronavirem více než 292 tisíc lidí. Předchozí rekord byl zaznamenán 25. července, poté bylo detekováno přes 286 tisíc infikovaných denně.

Zdroj: Pixabay.org

Světová zdravotnická organizace (WHO) zaznamenala 292 527 případů koronavirové infekce za posledních 24 hodin (na základě údajů na svých internetových stránkách). Toto je maximální denní nárůst od začátku pandemie.

Předchozí rekord byl zaznamenán 25. července, pak za den bylo podle WHO detekováno více než 286 tisíc infikovaných.

Zdroj: Pixabay.org

Celkem od začátku pandemie, v závislosti na datech WHO byl počet potvrzených případů COVID-19 na úrovni 17.1 milionů, počet obětí je 668 910 lidí, za den zemře 6812 lidí. Podle údajů Johns Hopkins University (aktualizováno v reálném čase), 17.42 milionů lidí bylo infikováno a z toho zemřelo 675 545.

Zdroj: Pixabay.org

27. července šéf WHO Tedros Ghebreyesus uvedl, že za posledních šest týdnů se počet zjištěných případů infekce ve světě přibližně zdvojnásobil. Poznamenal, že pandemie koronaviru stále nabývá na síle. WHO bude svolávat pohotovostní výbor, který bude revidovat hodnocení situace s infekcí koronavirem, dodal Ghebreyesus.

Zdroj: Pixabay.org

Později vedoucí Světové zdravotnické organizace spojil prudký nárůst počtu lidí infikovaných koronavirem v řadě zemí s nedbalostí mladých lidí a nedodržováním ochranných opatření. „Už jsme to řekli dříve a řekneme to znovu: mladí lidé nejsou v bezpečí. Mladí lidé mohou být nakaženi, mohou zemřít a mohou také přenášet virus na ostatní“.

Zdroj: Pixabay.org

V Česku počet potvrzených případů COVID-19 od začátku epidemie přesáhl 16 tisíc. V zemi zemřelo na koronavirus celkem 382 lidí. Více než 11 tisíc lidí se zotavilo.

Share