Hetty Greenová se proslavila jako nejbohatší žena na světě. Ale ne všechno je tak jednoduché. Žena, která vydělávala několik milionů dolarů ročně, byla velmi lakomá.
Hetty Greenová byla brilantním investorem a nejbohatší ženou na světě, když zemřela. Ale existuje mnoho příběhů o její lakotě.
Měla jen jediné staré černé šaty, u nichž nechávala čistit jen spodní lem a nikdy si nemyla ruce. Je snadné si představit, jakou měla „vůni“, navíc vždy žvýkala syrovou cibuli, aby neonemocněla.
Nešetřila jen na sobě, dětem také nekupovala nové oblečení.

Zdroj: likeme.pp.ua
V obchodech s potravinami kupovala pouze zlomené sušenky pro děti a nejtvrdší chléb, protože to stálo levnější, a také, aby získala zdarma kost pro svého milovaného psa.
Na začátku dvacátého století (Greenová se narodila v roce 1834, zemřela v roce 1916), její jmění bylo podle některých odhadů 100 až 200 milionů dolarů. Nyní je to miliardy.
S takovým bohatstvím byla žena tak lakomá, že chybí slova.
Například, po přečtení novin posílala děti, aby je prodaly.
A jednou, když ztratila dva centy, hledala je několik hodin na podlaze.

Zdroj: likeme.pp.ua
Jedla pouze ovesné vločky zahřáté přes radiátor v kanceláři. V levných restauracích házela do polévky kámen a okamžitě dělala skandál, aby neplatila.
Z tohoto důvodu byli lidé v její okolí přesvědčeni, že je bláznivá. Bylo by divné si myslet, že takový lakomec by mohl někomu dát spropitné.
„Ušetřit cent znamená vydělat ho“, učila Greenová své děti. A pak přišel čas, kdy se jí podařilo „vydělat“ tímto způsobem i na zdraví svých dětí, zejména jejího vlastního syna Neda.
Vzhledem k absolutnímu nedostatku vitamínů a vysoce kalorických potravin u její dcery Sylvie se zrak vážně zhoršil.

Zdroj: likeme.pp.ua
V jedenácti letech její syn utrpěl při sáňkování vážné zranění kolene. Místo toho, aby dítě odvezla do nemocnice, se Hetty rozhodla ušetřit peníze a „léčila“ ho raději sama. Došlo to tak daleko, že se zánět změnil v gangrénu a jediným řešením byla amputace nohy.
A za profesionální amputace už zaplatil chlapecův otec, který se náhodou dozvěděl o neštěstí svého syna.
Z její lakomství utrpěly nejen její děti, ale také děti příbuzných.
Jednou se sestřenice Hetty rozhodla jet se svým manželem do Evropy a nechali své děti žít v domě Greenové.
Ony si pamatovali tuto „dovolenou“ po zbytek svého života. Protože když se sestřenice vrátila se svým manželem z cesty do zahraničí, prostě nepoznala své děti, které byly kvůli nedostatku normálního jídla jako náměsíčníci.
Kromě toho královna finančního světa ušetřila na daních. V té době byl daňový zákon v Americe velmi nedokonalý.
Žena se často snažila oklamat „bandity z finančního úřadu“. A za tímto účelem (aby se už sto procent chránila před schůzkami s daňovými inspektory), se vždy usazovala v pronajatých pokojích pod fiktivními jmény.

Zdroj: likeme.pp.ua
A je jasné, že si vybírala pouze nejlevnější bydlení – nikdy neměla svůj vlastní dům.
Nejen dům, ale i kancelář: vypadala spíš jako žebračka než milionářka, Herry „putovala“ bankami, makléři, kancelářemi finančních společností, kde jí bylo dovoleno pracovat, dávali stůl a židlí, a někdy i telefon.
Je třeba poznamenat, že v těchto kancelářích nikdy nebyla nežádoucím hostem. Greenová nejen měla miliony, ale také rychle zvětšovala své bohatství.
A informace o tom, jaké akcie a cenné papíry kupuje nebo prodává, se okamžitě stávala relevantní.
Hetty Greenová zemřela v roce 1916 na infarkt.
Svým dětem odkázala ohromný majetek. Syn i dcera už nešetřili, ale peníze po mamince nedokázali do konce svého života utratit…

Zdroj: likeme.pp.ua
Tak ukončil příběh nejbohatší ženy v Americe.