Kolik přibylo nových případů nemoci COVID-19 v Česku v pátek podle ministerstva zdravotnictví

Podle údajů na webu ministerstva zdravotnictví v Česku v pátek přibylo 232 potvrzených případů nemoci COVID-19. V předchozích třech dnech, denní nárůsty překračovaly 250.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Od začátku epidemie v Česku se tak v zemi nakazilo koronavirem 16 574 lidí, aktuálně nemocných je 4 623. Počet zemřelých s nemoci se zvýšil o jednoho na 382.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Aktuálně nemocných v ČR v posledních zhruba dvou týdnech přibývá. Nyní je jich o devět méně, než byl dosud nejvyšší počet nemocných, který byl zaznamenán 11. dubna.

Zdroj: dw.com

V českých nemocnicích je aktuálně hospitalizovaních podle posledních údajů ministerstva 124 lidí s koronavirem. Stav 22 z nich hodnotí lékaři jako těžký.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Nejvíce nakaženým okresem v republice v relativních číslech zůstává Prachaticko. Podle údajů ministerstva tam bylo za posledních sedm dní potvrzeno zhruba 78 případů nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Nákaza se tam objevila mimo jiné u zaměstnanců firmy Intica Systems, kde testy prokázaly 38 případů nemoci. Vedle toho jsou v regionu podle hygieniků i další případy u lidí, kteří se například vrátili z dovolené.

Share