Alain Delon: „Nenávidím tuto dobu, je mi z ní na zvracení“

V rozhovoru, který se objevil ve francouzském časopise Paris Match, shrnuje Alain Delon závěry svého života a kariéry. Valerie Trierweiler, novinářka dělající interview, pojmenovala toto setkání: „Já jsem Delon: rozhovor mého života“.

Alain Delon si vzpomněl na svůj život, své role, přátele a rodinu.

Zdroj: bomba.co

„Život už mi moc nepřináší.. Už jsem všechno viděl a všechno prožil. Ale co je nejdůležitější, nenávidím tuto dobu, je mi z ní na zvracení“.

„Nesnáším tyto lidi. Vše ovládá lež, všechno je překroucené. Respekt již neexistuje, nikdo nedodržuje své sliby. Záleží jen na penězích. Každý den, od rána do večera, slyšíme jen o zločinech. Vím, že opustím tento svět bez lítosti“.

Zdroj: bomba.co

Delon trochu řekl o neúspěších v jeho osobním životě a obtížných vztazích s rodinou. O ženách, které miloval, a přátelích, kteří už zemřeli.

Podle něj mají psi v životě herce zvláštní význam. Asi padesát jeho čtyřnohých přátel je pohřbeni v jeho zahradě na předměstí Paříže, a právě s nimi chce být pohřben sám.

Zdroj: bomba.co

Na dotaz týkající se nynější ženy jeho života Delon odpověděl, že „ji nenašel“.

„Neřekl bych, že nemám dost kandidátek. Mám jich asi desítku, ale žádná z nich není vhodná na to, aby spolu s ní strávil zbytek mého života. Mohl bych se oženit s ženou, která by byla připravena mě doprovázet až do konce mých dnů“.

Kariéra herce není u konce: v rozhovoru hovoří o posledním filmu režiséra Patrice Leconte, v němž hlavní role hrají Alain Delon a Juliette Binocheová. Delon také říká, že se chce vrátit na divadelní scénu.

Zdroj: bomba.co

„Jsem umělec, ale ne herec, nevystudoval jsem hereckou akademii. Neudělal jsem pro to nic. Ve 14 letech jsem odešel ze školy a pak jsem šel do armády. Jsem jedním z těch umělců jako Jean Gabin, Lino Ventura nebo Burt Lancaster – silné osobnosti, které hráli ve filmech. A mohu bez zbytečné skromnosti prohlásit, že jsem v této profesi uspěl“.

„Nikdy jsem o takové kariéře nesnil – stalo se to samo. Nenarodil jsem se jako Alain Delon. Měl jsem zemřít už dávno. Ale to se nazývá osud“.

Zdroj: infokava.com

Share