Tereza Hlůšková údajně požádala svého nového advokáta, aby promluvil s pákistánským soudcem: Případ komentoval ministr zahraničí Tomáš Petříček

Česká pašeračka Tereza Hlůšková je v Pákistánu už více než dva roky. Soud ji odsoudil k osmi letům a osmi měsícům vězení za pašování heroinu. S takovým rozhodnutím soudu ale nesouhlasí, tvrdí, že je nevinná. Podala odvolání, ale od té doby se téměř nic nezměnilo.

V lednu 2018 v pákistánském Láhauru na letišti našli celníci u Terezy Hlůškové v kufru téměř devět kilogramů heroinu.

Zdroj: Profimedia.cz

Chtěla opustit území Pákistánu, ale nepodařilo se jí to. Soud ji odsoudil k téměř devíti letům vězení. Česká pašeračka se odvolala, ale zatím to nikdo neřešil.

Zdroj: Facebook

To se děje tak pomalu ze dvou důvodů. Prvním důvodem je pomalý soudní systém v Pákistánu. Druhým důvodem je koronavirus, který se pro Pákistán stal velkým problémem.

Zdroj: Profimedia.cz

Podle místních médií Tereza Hlůšková minulý týden dokonce napsala dopis prezidentovi. Kromě toho má nyní jiného právníka, a to Saif ul Malúk.

Zdroj: Profimedia.cz

Podle dostupných informací Česká pašeračka také napsala dopis svému advokátovi. Chce vidět nějakou akci, chce, aby bylo něco podniknuto.

Zdroj: Facebook

Její nový advokát údajně zná předsedu Nejvyššího soudu, Češka ho údajně požádala, aby s ním promluvil.

Zdroj: Blesk.cz

Kromě toho také prozradila, že ve vězeňské cele je velmi horko, kvůli tomu začala mít zjevné kožní problémy, například různé alergie.

Zdroj: Facebook

Nyní nejen Terezu, ale i další ženy ve věznici trápí otázka jejich odvolání, o kterých dlouhodobě nikdo neuvažuje.

O případu hovořil i český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Podle informací, které má ministr k dispozici, zatím nedošlo k žádným změnám.

Zdroj: Petr Horník, Právo

„Samozřejmě jí poskytujeme i nadále konzulární pomoc a zajišťujeme to, co bychom zajišťovali pro každého českého občana, který by se dostal v zahraničí do problémů“ komentoval to Tomáš Petříček pro Blesk.

Share