„Potvrzuje nám to budoucí trend, kdy lidé budou objednávat letenky s mnohem menším předstihem”: poptávka o letenky prudce roste

Lidé se konečně přestávají bát cestování a prodeje letenek v Česku rostou každým týdnem. Oproti loňskému létu je sice zájem stále zhruba poloviční, ale poptávka o letenky roste každým týdnem až o 20 procent.

Zdroj: uzijsidovolenou.cz

Mezi nejvyhledávanější destinace podle dat Kiwi.com patří podle prodejců zejména jihoevropské státy, a to jsou Španělsko, Itálie a Řecko. U portálu Letuška.cz se nejvíce prodávají lety do chorvatského Splitu. Z dalších zemí je pak nejvyhledávanější Velká Británie, která ovšem patřila k nejvytíženějším destinacím vždy.

Zdroj: jenprocestovatele.cz

Postupně se snižují i ceny letenek. To je zapříčiněno především zvýšením poptávky o evropské destinace, které nyní tvoří asi 85 procent prodejů. Klesají ovšem i samotné ceny do některých evropských míst, například do Španělska nebo Itálie v minulých týdnech klesly asi o pětinu.

Zdroj: zdopravy.cz

Krize dokonce ovlivnila i chování zákazníků, kteří nyní kupují letenky s mnohem menším předstihem než dříve, protože se obávají dalšího vývoje koronavirové situace. Podle dřívějších informací Kiwi.com se doba nákupu letenky před odletem snížila meziročně zhruba o deset dní.

Zdroj: novinky.cz

„Potvrzuje nám to budoucí trend, kdy lidé budou objednávat letenky s mnohem menším předstihem, budou vyžadovat větší flexibilitu, méně riskovat,” uvedl viceprezident pro produkty Kiwi.com Michal Šindelář. Aktuálně je průměrná doba rezervace před odletem 21 dní.

Share