Nový případ nákazy v Plzeňském kraji: 80 dětí je v karanténě, dětský tábor už je zavřený

Opět případ nákazy koronavirem a opět uzavření, tentokrát už však dětského tábora. Stalo se to v obci Letiny v Plzeňském kraji. Kvůli tomu zhruba 80 dětí a také ti dospělí, kteří byli v táboře, jsou nyní v karanténě. Všichni už byli testováni na koronavirus, ale ještě bude kontrolní testování.

V dětském táboře v rekreačním středisku v obci Letiny v Plzeňském kraji došlo k nákaze koronavirem jednoho účastníku.

Zdroj: jbnp.cz

Kvůli tomu musel být dětský tábor uzavřen a všichni, kdo v něm byli, šli do karantény. Informovala o tom Česká televize.

Novináři TV Nova se z místa události dozvěděli i některé podrobnosti. Vedoucí Krajské hygienické stanice Michal Bartoš tak informoval, že v táboře bylo zhruba 80 dětí.

Zdroj: Profimedia.cz

Michal Bartoš sdělil, že nyní jsou všichni účastníci v karanténě a všichni už byli testováni na COVID-19. Naštěstí všechny výsledky byly negativní.

Zdroj: taboreni.cz

„Před ukončením karantény proběhne ještě kontrolní testování, ale zatím se jedná skutečně o jediný pozitivní případ“ řekl Michal Bartoš pro TN.cz.

Správkyně letinského střediska Iva Páleníčková také uvedla, že na letním táboře byl zaznamenán jeden případ nákazy koronavirem.

Zdroj: Mediafax

Nyní človék, který onemocněl, již v areálu letinského střediska není, proto nechtěla situaci jakkoli ještě komentovat. Potvrdila ale informaci, že tábor už je mimo provoz.

Share