Pracovníci Billa budou nuceni pracovat v rouškách: Lidem se takové rozhodnutí vedení obchodního řetězce nelíbí

Management obchodního řetězce Billa se rozhodl ve svých obchodech zavést opatření proti koronaviru. Nyní budou všichni pracovníci obchodního řetězce nuceni pracovat v rouškách. Je to jediná obchodní síť, která se rozhodla zavést taková opatření.

Vedení obchodního řetězce Billa tvrdí, že se k takovému kroku odhodlalo proto, že se situace s koronavirem v Česku postupně zhoršuje.

Zdroj: ocluziny.cz

Obchodní řetězec Billa na svých oficiálních sociálních sítích vysvětlil, že zdraví zaměstnanců jejich společnosti je pro ně velmi důležité.

Zdroj: Deník . Michal Hrabal

Informovali také, že jsou neustále v kontaktu s různými krajskými hygienickými stanicemi. Neustále sledují, jak se situace vyvíjí.

Zdroj: ocluziny.cz

„Dle našich informací je nejrizikovější, když spolu lidé pobývají delší dobu v uzavřeném prostoru a mají mezi sebou malé rozestupy“ řekla Gita Jílková, mluvčí Billy.

Dnes už lidé neberou koronavirus tak vážně jako na začátku pandemie. Podle ní se minulý týden stalo mezi pracovníky několik desítek případů, které by se daly označit za rizikové.

Zdroj: TASR / František Iván

V komentářích byly různé názory na takové rozhodnutí vedení obchodního řetězce. Někteří se například zcela shodli a říkali, že nechápou, proč vláda dovolila chodit do obchodů bez roušek.

Zdroj: futurumkolin.cz

Ale většina lidí nebyla z takové inovace nadšená. Hovořili například o tom, že pracovníkům je těžké každý den po mnoho hodin chodit v rouškách.

Zdroj: Profimedia.cz

Také vysvětlili, že to nedává smysl, protože kupující budou chodit bez roušek a nebude to efektivní.

Share