Zdroj: e15.cz
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch(ANO) v pondělí představí systém tří pohotovostních stupňů opatření proti šíření koronaviru. Stupně nového „semaforu“ budou vyhlašovány podle regionů a každý bude znamenat konkrétní opatření pro ochranu veřejného zdraví. „Stupně budou podle síly komunitního šíření,“ vysvětlil ministr. Systém je navržen jako regionální, protože situace v jednotlivých krajích se významně liší, doplnil.
Zdroj: cesky.radio.cz
K vytvoření epidemiologického plánu dnes vyzval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), podle kterého by lidé měli mít jasné informace o tom, jaká opatření mohou očekávat, pokud se epidemiologická situace zhorší.
Denní nárůst potvrzených případů v Česku v posledních dnech rostl, i když počet hospitalizovaných zůstává nízký. Vojtěch to komentoval tím, že se nic zásadního neděje není na místě mluvit o vyhlášení mimořádného stavu nebo opětovném svolání krizového štábu.
Zdroj: e15.cz
„Myslím, že v situaci, která je poměrně napjatá, by měli hlavní činitelé vytvářet naopak pocit jistoty a ten zmatek naopak narovnávat,“ řekl senátor Marek Hilšer.
Zdroj: koronavirus.mzcr.cz
Opatření se už nyní mohou lišit podle regionu, například v Praze ode dneška platí povinnost nosit roušky i v nepobytových zdravotnických zařízeních, tedy například v lékárnách nebo v čekárnách u lékaře. Povinnost nosit roušky při návštěvě zdravotnických a sociálních zařízení či lékáren zavedly od pátku také v Libereckém a Ústeckém kraji. Na Vysočině na Jihlavsku je nutné nosit roušky ve vnitřních veřejných prostorách, v MHD a ve zdravotnických zařízeních od 14. července. Naopak v Moravskoslezském kraji se protiepidemická opatření uvolnila, stejně jako ve Středočeském kraji na Kutnohorsku.
Zdroj: e15.cz
Česká vláda už na počátku června schválila také takzvaný semafor pro Evropu, který barevně odlišuje míru rizika nákazy v jednotlivých evropských zemích a podle toho upravuje i pravidla platná pro vstup do Česka z těchto zemí. V tuto chvíli jsou nyní všechny členské země EU v kategorii s nízkým rizikem nákazy.
Zdroj: koronavirus.mzcr.cz
Ministerstvo zdravotnictví chce zřídit páteřní síť laboratoří pro testování lidí na COVID-19, která bude fungovat sedm dní v týdnu. Nyní se často stává, že soukromá zařízení si o víkendu berou volno.
Zdroj: cesky.radio.cz
„Chceme řídit centrálně zdravotnictví, které se v posledních dvaceti letech naprosto decentralizovalo,“ řekl ministr. Dodal, že elektronická nástroje chytré karantény podle něj fungují, ale problémy jsou právě třeba s fungováním testovacích laboratoří. Vojtěch také řekl, že z vládou schváleného navýšení míst na hygienických stanicích zatím ministerstvo obsadilo minimum, ale vyhodnocení je zatím předčasné. „Vyhodnotíme si to někdy na začátku srpna, jak jsme byli úspěšní a jak jsme ty místa obsadili,“ řekl. Dodal, že problém může být se sháněním kandidátů na lékařské pozice, kde se například na Vysočině nepřihlásil nikdo.
Český film přišel o jednu ze svých nejmilejších tváří. Ve věku 96 let odešla Jarmila…
O radostné události Veronika Khek Kubařová informovala fanoušky prostřednictvím sociálních sítí. A zveřejnila nejen snímek…
Hana Lasicová, známá především jako scenáristka a autorka filmových a televizních projektů, překvapila fanoušky svým…
Herečka Dagmar Havlová se na svém Instagramu podělila s fanoušky o chvilku klidu a radosti,…
Zpěvačka Marta Jandová prožila těžké chvíle, když ji v zahraničí zastihla zpráva o odchodu Aničky…
Už čtyři roky uplynuly od chvíle, kdy se Ornella Koktová stala maminkou dcery Lilianne. Při…